Začíname s Autopatiou

Milí priaznivci autopatie,

zúčastnili ste sa niektorého z našich kurzov a plánujete začať?
Rada by som vám na tejto stránke dala všetky potrebné linky
a rady k tomu, čo potrebujete na začiatok.

Ak máte záujem o zorganizovanie besedy, môžete si ma pozvať na prednášku osobne aj online a ľuďom, ktorých zorganizujete porozprávam úvodnú informáciu o autopatii. Viac informácií o besiedkach tu.

Ing. Alena Paľová
organizátorka kurzov Autopatie na Slovensku od roku 2018
certifikovaný autopatický poradca v Nitre
lektorka kurzu Techniky Autopatie 

Ako začať s Autopatiou?

  1. PREČÍTAJTE SI KNIHY - najprv si kúpte a prečítajte knihy od Mgr. Jiřího Čehovského - Autopatická Svépomoc alebo Uzdrav se s autopatií. Nájdete ich v ktoromkoľvek internetovom kníhkupectve alebo v eshope autopatie.cz v českej, anglickej i nemeckej verzii: https://obchod.alternativa.cz/knihy/ 
  2. VSTUPNÁ ANALÝZA A ZDRAVOTNÁ HISTÓRIA - na začiatku knihy nájdete návod na to ako si urobiť vstupný autopatický pohovor. Zoberte si čistý zošit a napíšte si odpovede na tieto otázky: Čo všetko vás trápi? Čo vás obmedzuje? Aké máte práve teraz problémy fyzické, psychické, ale aj vo vzťahoch, práci a pod? V čom vás tieto problémy obmedzujú? Čo by ste chceli vo svojom živote zmeniť?
    No a nakoniec na novú stranu si napíšte svoju zdravotnú históriu, chronologicky od svojho narodenia, aké možné choroby ste kedy prekonali od narodenia až dodnes. Len tie najzávažnejšie, výnimočné. V priebehu liečby sa práve podľa nich budete orientovať, kde v procese liečby práve ste.
  3. NÁVODY - Na stránke www.autopatie.cz v časti Metóda/Návody si pozrite videonávody na prípravu, sú aj na konci tejto stránky. 
  4. V časti Svědectví si pozrite príbehy ľudí, ktorým autopatia zmenila život. Sú tam videá aj textové príbehy. Možno tam nájdete príbeh podobný svojmu a aj radu, ktorý spôsob liečby si vybrať. Ak si zadáte do Youtube "Jiří Čehovský Autopatie" vybehne vám aj kopec prednášok, z ktorých pochopíte o čom to celé je.
  5. Ak chcete začať potrebujete Autopatickú lahvičku (lievik, v ktorom riedite slinu, dych alebo pránu) nájdete ju na tej istej stránke v menu Eshop. Na začiatku 2-3 mesiace sa často robieva autopatická detoxikácia a k tomu potrebujete flambovací plynový horák, majú ho na danej stránke alebo ho kúpite v domácich potrebách, v reťazci KIK alebo v predajniach tabaku.
  6. No a nakoniec potrebujete čistú VODU BEZ CHLÓRU. Takže buď studňovú, z prameňa, alebo z uhlíkového filtra, ktorý filtruje chlór. Alebo fľaškovú pramenitú vodu 1,5 - 6 litrov - modrý Rajec, alebo Lucka, musí na nej byť nápis pramenitá, pozor nie jemne perlivá. Prípadne aj destilovaná voda.
  7. Ak budete chcieť byť úplne samostatní, môžete ísť na kurzy autopatie na Slovensku, prípadne všetky termíny kurzov v Čechách aj na Slovensku sú na stránke autopatie.cz alebo si môžete zakúpiť vzdelávacie audio CD.
  8. Ak je váš prípad závažný a netrúfate si sami začať, obráťte sa na Autopatického poradcu, ktorého nájdete na mape poradcov

Kde kúpite autopatickú lahvičku?

Kde kúpite uhlíkový filter na vodu?

Na ehope autopatie.cz za 4890 Kč aktuálne 

Na ehope obchod-web.sk - 179 €, kde je aktuálne najvýhodnejšia cena na Slovensku a s pánom Ing. Peter Nemcom sa aj poznáme a osobne vám je ochotný poradiť ako s filtrom nakladať. Daný filter je ľahko inštalovateľný na vodovodný kohútik, v cene je aj prepínač na napojenie na vodovodný kohútik v hodnote 19,50 €. Kontakt: info@obchod-web.sk, +421 903 424 644
Samozrejme určite sú aj ďalší dodávatelia filtrov, jediné na čo si treba dávať pozor je prietok vody, aby bol taký aby vám vytváralo v lahvičke hladinku, t. j. viac ako 1 liter/minútu

Akú vodu použiť?

Zlá voda vám pokazí autopatiu a znečistí lahvičku. Najdôležitejšie je aby nebola chlórovaná. Môže byť aj z prameňa alebo uhlíkového filtra na vodu. Ak začínate, väčšinou použijete kupovanú minerálnu vodu. Odskúšané sú tieto značky, dokonca aj destilovaná voda z benzínky je vhodná. Pozor na fľaše s tzv. pitnou vodou. Nešetrite na vode, kupujte to najkvalitnejšie. 

Čo ešte môžete potrebovať k príprave?

Na varenú autopatiu plynový horák - čistý plyn (môžete použiť aj plynový sporák, len je to trošku nepraktické alebo ak zoženiete laboratórny liehový varič, oheň nesmie čmudiť). Plynové horáky kúpite pod názvom flambovací horák v predajni domácich potrieb, v predajňach KIK, v tabaku alebo kdekoľvek na internete. Ceny sa pohybujú od 3 Eur - 22 Eur.

Videonávody a textové návody

Na začiatku autopatie sa poväčšine robí Autopatická detoxikácia, zhruba 2 - 3 mesiace. Môžete ju robiť menej intenzívne 1 x týždenne, alebo viac intenzívne každý druhý deň, po mesiaci každý 3 tretí deň, posledný mesiac 2 krát týždenne a postupne navyšovať litre, keď sa nič nedeje. Pozor pri niektorých chorobách je nevhodné začínať varenou autopatiou a a tiež nevhodné začínať veľmi často, prvotné zhoršenia by mohli mať veľmi bolestivý priebeh. Naštudujte si svoj konkrétny prípad v knihe.

Všetky návody nájdete tu https://www.autopatie.cz/navody/

Návod na prípravu z Varenej sliny - textový návod

Návod na prípravu z Vareného dychu - textový návod

Návod na prípravu zo Sliny bez varu - textový návod

Návod na prípravu z Dychu bez varu - textový návod

Návod na prípravu z Prány 5 - textový návod

Návod na prípravu z Prány 1 - textový návod

A na záver, ako pripraviť preparát pomocou Korsakovovej metódy - je to vhodné pre akútne prípady, pre prípady, keď nemáte po ruke autopatickú lahvičku a tiež pre niekoho ako motivácia aby vyskúšal účinky tejto metódy. Pre liečbu chronických ochorení sa to neodporúča, lebo tam neviete vytvoriť vyššie potencie a neviete ten preparát variť.

V prípade vážnych problémov, alebo ak si neviete poradiť v samoliečbe, môžete osloviť autopatického poradcu, ktorý vám poradí ako pokračovať alebo vás zoberie pod svoje krídla. Pri závažných chorobách je niekedy lepšie začať so skúseným poradcom, ako samouk by ste mohli zbytočne stratiť čas. Mapu všetkých poradcov vo svete, Čechách i Slovensku nájdete na Mape poradcov

Kurzy Autopatie na Slovensku

Košice 9.-10.11.2019

Bratislava 18.5.2019