TECHNIKY  AUTOPATIE 

Obsah kurzu

 1. Princíp a výhody autopatie - Čo je autopatia. Výhody autopatie. Čo všetko lieči autopatia  
 2. Ako začať s autopatiou - Autopatický pohovor - Aktuálny stav, Zdravotná história, Autopatický zápisník. Schody zdravia. Stanovenie vitality. Stanovenie metódy liečby. Častosť podávania.
 3. Správna výroba autopatického preparátu - Podmienky pred podaním. Voda - aká áno aká nie? Nástroje autopatie - Lahvička/ Liekovka/ Štamperlík/ Vrchnák/ Pohár •Zapaľovač •Hodiny/Stopky 
 4. Sledovanie prípadu - Heringove zákony. Ako viem, že autopatia funguje? Kedy navýšiť, kedy znížiť? Ako reagovať na reverz ako na relaps? Modely častosti podávania. 2 prístupy k autopatii - intuitívny či systematický?
 5. Praktické ukážky prípravy preparátu - Varený dych, Varená slina, Nevarený dych, Nevarená slina, Prána 2, Prána 5. 
 6. Špecifiká prípravy autopatie - pre bábätká, pre zvieratá, pre rastliny, podávanie autopatie v nemocnici, autopatia pre inú osobu, autopatia vo vani, konzervovanie autopatie, pamäť skla.
 7. Príprava autonosody, isopatia.
 8. Aktuálne rady: Autopatia po očkovaní. Ako zmeniť autopatiu pri Covide.

Pre koho je kurz určený?

 • Pre úplných začiatočníkov v autopatii, ktorí chcú prakticky začať 
 • Aj pre absolventov kurzov autopatie, ktorí majú praktickú skúsenosť, chcú si vedomosti systematicky ujasniť a z chaosu informácií urobiť poriadok
 • Je vhodné ho absolvovať aj predtým ako sa zúčastníte Kurzu Autopatie I., pretože je výhodou, ak máte praktickú skúsenosť ako sa pracuje s autopatickou nádobkou
 • Je vhodné ho absolvovať aj po Kurzoch Autopatie I., II., ak vám stále nie je jasné ako sa pracuje s autopatickou nádobkou, ako sa ktorý postup robí a ako vedieť či autopatia funguje
 • Je vhodný pre každého, kto má nezodpovedané otázky týkajúce sa techniky prípravy autopatie a chaos v informáciách ako postupovať pri liečbe, ako sa rozhodovať

Súčasťou kurzu je aj individuálna vstupná konzultácia s nastavením parametrov autopatickej liečby
(potencia + metóda + častosť podávania na 1. mesiac)

Výhody kurzu

 • Naučíte sa na praktických ukážkach techniky autopatie
 • Naučíte sa rozpoznávať ako vedieť či autopatia funguje
 • Naučíte sa ako sledovať prípad, kedy navyšovať potenciu, kedy znižovať a kedy nerobiť nič.
 • Po skončení kurzu absolvujete individuálne stretnutie s autopatickým poradcom, ktorý vám pomôže stanoviť parametre liečby - metódu, počet litrov a častosť podávania na prvý mesiac
 • Ak ste na kurze niečo nepochopili, môžete si zopakovať tento online kurz zdarma - kurzy sa otvárajú raz mesačne
 • Doučovanie. Pre účastníkov kurzu budú po kurze poriadané skupinové doučovacie hodiny za 5 €/stretnutie, o ktorých vás budeme informovať emailom.
 • Individuálne doučovanie. Pre účastníkov je možné dohodnúť individuálne doučovanie za 10 €/hodinu.
 • Svojpomocná skupina - Účastníci sa môžu každú nedeľu zúčastniť online diskusného klubu - zdarma, - kde môžu zdieľať svoje skúsenosti, klásť otázky v skupine, učiť sa od iných
 • Autopatické poradenstvo s lektorkou kurzu - po kurze si môžete dohodnúť autopatické poradenstvo s lektorkou kurzu za 35 €/mesiac. Ako prebieha? Každý mesiac autopatická kontrola - 1 hodinové stretnutie + priebežná neobmedzená komunikácia počas mesiace cez email, skype, WhatsUp alebo telefonicky v prípade potreby, otázok a nejasností.
 • Autopatické poradenstvo s vybraným poradcom - po kurze si môžete vybrať ktoréhokoľvek poradcu z mapy poradcov a pokračovať s ním vo svojej liečbe. Podmienky si dohodnete s konkrétnym poradcom. Zoznam poradcov nájdete tu.

Čo povedali o kurze účastníci

Referencie - Ak si chcete prečítať všetky hodnotenia kliknite sem

Dobrý deň,

S autopatiou som sa stretla pred dvoma rokmi, no neaplikovala ju. Nemala som istotu, či neurobím niečo zle. Veľmi ma potešilo, ked vznikol tento 3- dňový kurz. Každej oblasti sme mali čas sa venovať dostatočne dlho a vysvetliť všetky techniky a postupy dopodrobna.

Pri vypracovavaní malých domácich úloh, vznikol priestor na otázky, na ktoré som dostala odpoveď aj od iných skúsených terapeutov, ktorí boli prizvaní. Prezentácia je vypracovaná tak prehľadne, ako ,,ťahák'", keď sa do nej pozriem, hneď mi je všetko jasné.

Vrelo odporúčam takýto kurz hlavne začiatočníkom, budete vedieť autopatiu používať v praxi a to je najdôležitejšie🙂

Daniela

Dobrý deň p. Paľová,

ďakujem za e-mail a materiály. Kurz Techniky autopatie hodnotím na výbornú!
Pre mňa bol jeho prínos hlavne v tom, že som získala praktický návod, ako urobiť "svoje vyšetrenie" tak, aby som získala prehľadný výstup, ktorý môžem postupom času vyhodnocovať. Veľmi oceňujem, že mám "pracovný zošit" na vyšetrenie, zdravotnú históriu, autopatický denník. Veľké plus za ukážku montáže filtra na vodu. Páčila sa mi príjemná neformálna atmostéra, dostatok časového priestoru. Dobre mi padla aj debata o aktuálnej covidovej téme. Tiež kladne hodnotím prítomnosť ďalšieho poradcu.

Oproti už absolvovanému kurzu plusom tohto kurzu bola prehľadná a pútavá prezentácia, ktorú ste nám aj dala k dispozícii a môžem sa k nej vrátiť v prípade potreby. Nepotrebovala som si robiť veľké poznámky, keďže som vedela, že materiály dostaneme a viac som sa mohla sústrediť na výklad.

Začiatočníkom by som ho odporúčala, pretože predvádzate názorné ukážky hneď, neodkazujete na videonávody na stránke autopatie. Tieto sú tiež skvelé, ja som sa preparát naučila pripravovať podľa nich. Ale tým, že ste to názorne predviedla, človek, ktorý to ešte nerobil, je v obraze a vie ako na to. Aj keď už asi rozumiem, prečo to prednášajúci na prvom kurze, kde som bola, neukazoval. Vysvetlila ste to, že už aj malá ukážka má na človeka dopad. Čo by sa dalo zlepšiť neviem, mne nič nechýbalo. Za kurz veľmi pekne ďakujem, ďakujem aj za skupinu na fb a za možnosť pripojiť sa na stretnutie na zoome.

Prajem Vám hlavne pevné zdravie, nech sa Vám dobre darí v osobnom i pracovnom živote!

Gabriela  

Ďalšie referencie na kurz

Organizačné zabezpečenie

Lektorka kurzu: Ing. Alena Paľová, autopatická poradkyňa a organizátorka kurzov Autopatie na Slovensku od roku 2019, moderátorka online stretnutí účastníkov Autopatie cez Zoom

Termín: 

Termín 1 online: sobota 3.12.2022, 9.00 - 12.30 h, sobota 10.12.2022 , 9. - 12.30 h, sobota 17.12.2021 , 9 - 12.30 h
Rozsah: 12 vh - 3 dni x 3,5 hodiny kurzu (v priebehu 3 týždňov) + 1 h Individuálna úvodná konzultácia  
Miesto konania: Online cez Zoom (link vám pošleme emailom 2 dni pred kurzom)

Uzávierka prihlášok: vždy v piatok pred kurzom

Platba prevodom na účet: Účet: Fiobanka 2400508566/8330

IBAN: SK1683300000002400508566, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Kurz 3.12. - Variabilní symbol: 312 konštantný symbol: 0308 
Do správy pre príjemcu určite uveďte svoje: meno a priezvisko.

Organizačné zabezpečenie: Ing. Alena Paľová - palova@antre.sk, 0905 562 910

Cieľ kurzu

Zámerom tohto kurzu je podrobne vysvetliť a názorne odprezentovať jednotlivé techniky prípravy autopatie pri liečení samého seba. V kurze sa budeme venovať názornému vysvetleniu jednotlivých spôsobov prípravy autopatie krok po kroku, kým vám to nebude úplne jasné: Nevarená slina, Nevarený dych, Varená slina, Varený dych, Prána 2, Prána 5, ale aj netradičných spôsobov prípravy na prvú pomoc pomocou korsakovovej metódy riedenia.

Veľký priestor budeme venovať vašim otázkam, aby ste porozumeli každému kroku prípravy a dokázali sami začať robiť autopatiu na prvé 2-3 mesiace. Dokážete si urobiť prvotný zápis do autopatického zápisníka, stanoviť si potenciu, metódu a častosť podávania autopatie. A povieme si aj o sebapozorovaní a sledovaní svojej liečby, ako vedieť či nám to funguje alebo nie a čo robiť, ako na to reagovať, prípadne komu zavolať.

Po skončení kurzu môžete: 

 1. buď pokračovať v liečbe so skúseným poradcom, ktorému už budete rozumieť a budete mu podávať fundovanejšie informácie o sebe,
 2. pokračovať v samoliečbe v samoštúdiu pomocou knihy Autopatická Svépomoc a Uzdrav se s autopatií, ktorá sa vám bude ľahšie čítať, lebo si vysvetlíme skratky a budete mať praktickú skúsenosť,
 3. absolvujete Kurzy Autopatie I., II, III. a Praktický seminár a môžete sa aj vy stať autopatickým poradcom a pomáhať liečiť iných. Kurz budete po tomto kurze lepšie vnímať, viac sa sústredíte na výklad prednášateľa Jirka Čehovského, na prijímanie jeho bohatých 40 ročných liečiteľských skúsenosti, ktoré vám veľmi pomôžu v liečbe.

O lektorke

Alena Paľová - lektorka kurzu
Alena Paľová - lektorka kurzu

O autopatii som sa dozvedela presne pred 3 rokmi. Od prvého okamihu som bola touto metódou nadšená. Pre jej jednoduchosť, nenáročnosť, nezávislosť, univerzálnosť a neuveriteľnú funkčnosť. Pustila som sa do realizácie pod vedením poradcu a samoštúdia. Prečítala všetky dostupné príručky, kúpila som si a vypočula audio záznamy všetkých konferencií a pokročilých kurzov za posledných 12 rokov v rozsahu možno 120 hodín. Zúčastnila som sa všetkých kurzov autopatie, aby som sa mohla 18.5.2019 stať prvým autopatickým poradcom v Nitre. Následne som bola prítomná na všetkých kurzoch, ktoré som na Slovensku za 3 roky organizovala. Mám v hlave veľa informácií, ktoré by som vám rada zrozumiteľne odovzdala a vlastné skúsenosti.

Video z odovzdávania certifikátov novým poradcom

Ako sa cíti začiatočník?

Viem presne ako sa cítia začiatočníci, bola som nadšená, ale nerozumela som ani tým skratkám sd, dv, sdv, p5...:-) Prvý polrok som mala taký chaos v hlave a myslela som si, že to snáď nikdy nepochopím ako to funguje a čo mám robiť. Nemala som žiadne skúsenosti s alternatívnou medicínou a minimálne vedomosti o ľudskom tele. Zdalo sa mi to tak ťažké. Tápala som. Robila som chyby v autopatii, niekedy trpela, niekedy trpeli všetci okolo mňa :-), ale vízia toho, čo autopatia dokáže, že budem mať až do smrti po ruke nástroj na samoliečbu, ktorým si vyliečim čokoľvek čo potrebujem, bola tak silná, že som to nevzdala. Dva roky mi trvalo, kým som si povedala: "už tomu rozumiem, už v tom mám celkom jasno."

Dnes som nadšená, čo všetko autopatia dokáže. Ešte viac než na začiatku. Dnes už mám skúsenosť. Videla som to na sebe a počúvam to aj denne od účastníkov kurzov, ktorí mi posielajú svoje príbehy o vyliečení sa a tiež na online stretnutiach, kde si navzájom zdieľame svoje úspechy. Najviac živých príbehov si človek vypočuje na každoročnej Konferencii Autopatie, kde som v roku 2020 vystúpila aj ja s príspevkom Ako šírim autopatiu na Slovensku a v roku 2021 s príspevkom Ako viem, že autopatia funguje.

Ako som sa dostala k autopatii - môj príbeh

Kurzy Autopatie na Slovensku

V roku 2018, na prvom kurze v Prahe, som sa rozhodla organizovať kurzy Autopatie na Slovensku s pánom Jirkom Čehovským, objaviteľom autopatie, aby aj u nás čo najviac ľudí spoznalo túto úžasnú svojpomocnú metódu. Na kurzoch som načúvala účastníkom a vnímala otázky, ktoré ich trápia, videla som, čo z výkladu kurzu nechápu a snažila sa to dovysvetľovávať, prakticky ukazovať všetko čo bolo nejasné, videla som, čo vo výučbe ľuďom chýba. Až som si jedného dňa uvedomila, že už tak dobre ovládam techniky autopatie - ako na to, že by som to mohla začiatočníkov aj učiť. Povolaním som počítačová lektorka, takže metodika výučby je pre mňa zábavou a vyžívam sa v príprave názorných ukážok, príručiek a v tvorbe inštruktážnych videí a postupov. Mám trpezlivosť neustále vysvetľovať základy a hlavne mám rada ľudí a preto sa na kurzy v tejto dobe izolovanosti veľmi teším.

Úspešní absolventi kurzov Autopatie - 22 nových poradcov autopatie na Slovensku
Úspešní absolventi kurzov Autopatie - 22 nových poradcov autopatie na Slovensku

Čo ma viedlo k otvoreniu kurzov techniky autopatie?

Moje rozhodnutie učiť urýchlila súčasná pandémia, rada by som pomohla v šírení osvety autopatie, aby čo najmenej ľudí trpelo. Každý, kto vie učiť, by mal začať učiť. Chorých ľudí je stále viac a my máme v rukách nástroj, ktorý môže zachrániť veľa životov.

V sledovaní komentárov na facebookovej stránke Autopatia na Slovensku, som si zároveň všimla, že mnohým používateľom autopatie chýbajú základné poznatky, ktoré je potrebné vedieť pri liečbe, napríklad mnohí robia autopatiu príliš často, mysliac si, že častejšie znamená účinnejšie, mnohí na jasné diagnózy použijú nesprávnu techniku alebo si naplánujú presný počet podaní a vopred jasné litre, bez ohľadu na to, ako sa vyvíja zdravotný stav. 

Po prvotnom nadšení, kde čosi zafunguje, nastane sklamanie a mnohí ľudia autopatiu opustia s pocitom, že to dobre nefunguje a vrhnú sa do hľadania ďalšej zázračnej alternatívnej metódy. Lenže ona nefungovala preto, lebo nebola správne aplikovaná, správne nastavená, autorovi proste chýbali základné vedomosti. "Zhavarovali, lebo nemali vodičák, neabsolvovali autoškolu." A namiesto hlbšieho štúdia idú skúsiť šťastie ďalej. Aj keď samozrejme, autopatia nie je pre každého.

Autopatia je jednoduchá v príprave preparátu - stačí voda a autopatická nádobka a za 5 minút ste hotoví. Ale ten kumšt spočíva v zručnosti sledovať svoju liečbu, sledovať samého seba.

Mojou snahou je priniesť systematické vedomosti, zrozumiteľne ich vysvetliť, názorne ukázať, aby ste v autopatii mali viac jasno a trpezlivo odpovedať na vaše otázky. Verím, že sa nám to spolu podarí. A po kurze neostanete osamotení, jednak vám predstavím pár autopatických poradcov, ktorí vám môžu na začiatku pomôcť nastaviť liečbu a každú nedeľu sa účastníci kurzov o 18.00 h stretávajú v našej online poradni cez Zoom. 

Teším sa na spoločné online stretnutia. A želám vám veľa zdravia.

Alena Paľová - autopatická poradkyňa a lektorka kurzu

Obsah kurzu Techniky Autopatie I.

1. deň

 • Čo je autopatia? 
 • Osobnosti autopatie - objaviteľ, najúspešnejší poradcovia, mapa certifikovaných poradcov na svete, zoznam certifikovaných poradcov na Slovensku 
 • Samoštúdium autopatie - linky na stránky pre samoštúdium, odporúčaná literatúra a audioknižnica, kde sa dokážete sami vzdelávať 
 • Miesto autopatie medzi ostatnými liečebnými metódami 
 • Schody zdravia - ako postupujú naše choroby v živote
 • Autopatický rozhovor - čo všetko si potrebujete zapísať predtým, než začnete 
 • Autopatický zápisník - spoločnými silami vytvoríme váš vlastný vstupný zápis a vašu vlastnú zdravotnú históriu 
 • Ukážka prípravy autopatie z nevareného dychu
 • Voda vhodná na autopatiu - akú potrebujete? Praktické rady a odporúčania, zodpovedanie na všetky vaše otázky a nejasnosti ohľadne vody 
 • Horák vodný na autopatiu - aký horák, kde ho kúpite, ako ho naplniť plynom 
 • Filtre na vodu - ako namontovať filter na vodu, vhodné filtre na vodu, kontakty

2. deň

 • Tri parametre liečby - potencia, spôsob podania, častosť podávania 
 • Čo znamená stanoviť potenciu? Stanovenie vlastnej vitality
  a potencie. Koľko litrov vody je pre vás najvhodnejších? 
 • Častosť podávania - ako často podávať liečivý autopatický preparát? Najčastejšie modely podávania na začiatku - kalendár podávania, 
 • Spôsoby prípravy autopatického preparátu. Podrobný popis spôsobov prípravy. Praktické ukážky vo videu, praktická ukážka naživo, odpovede na vaše otázky. Ktorý spôsob použijeme na aký zdravotný problém. 
 • Techniky autopatie používané na chronické problémy z autopatickej lahvičky - praktické ukážky nasledujúcich spôsobov: Nevarená slina, Varená slina, Nevarený dych, Varený dych, Prána 5, Prána 2. Odpovede na všetky vaše otázky. 
 • Prvá pomoc - Netradičné techniky autopatie na akútne problémy, očkovanie a núdzové riešenia - autopatia z vrchnáčika fľaše, autopatia z pohára, autopatia z liekovky, autopatia zo štamperlíka

3. deň

 • Fázy choroby. Zákonitosti vzniku a priebehu psychosomatických chorôb - graf 
 • Heringove zákony liečby - čo sa s vami bude diať po podaní autopatie.
 • Ako vieme, že autopatia funguje? 
 • Ako sledovať priebeh samoliečby? Kedy zvýšiť potenciu a kedy znížiť? Čo robiť keď autopatia prestane fungovať? Čo je reverzný symptóm? Čo je relaps? 
 • Špecifické techniky autopatie - pre bábätká, pre zvieratá, pre rastliny, podávanie autopatie v nemocnici, autopatia pre inú osobu, autopatia vo vani
 • Izopatia, autonosody - autopatia z hnisu, autopatia zo stolice, autopatia z moču, autopatia z čakier, z mobilného žiarenia a iné

Ako sa pripojiť na kurz cez Zoom?

Ak máte nainštalovaný program Zoom kliknite na odkaz a hneď sa pripojíte. Odkaz v sebe obsahuje ID aj heslo:
https://us05web.zoom.us/j/3690610931?pwd=dlNkK0tta2VITU1aUDRLQ2RZd1ZZdz09

Ak sa prihlásite tak, že spustíte Zoom, potom napíšte

Meeting ID: 369 061 0931
Passcode: 708090

Potrebujete mať nainštalovaný program Zoom v počítači, ak ho ešte nemáte:
Inštalačný program sa vám stiahne do počítača po kliknutí na tento odkaz https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Prihláška na kurz Techniky Autopatie 

Vyplňte, prosím, všetky potrebné údaje. Hneď ako to bude možné, vám pošleme ďalšie informácie o kurze.