Referencie od účastníkov

Z kurzu Techniky autopatie 27.2.2021

Olga
Koncem ledna jsem absolvovala konferenci Autopatie kde jsem poprvé viděla prezentaci pani Paľové. Přístup k Autopatii jak ho prezentovala pani Paľová mě velmi zaujal protože vysvětleni je velmi systematické a vypracované do vizualních tabulek a grafů což velmi napomáha se v praktikování autopatie orientovat. 
Začátkem 2021 jsem absolvovala Autopatický kurz který byl pořádaný paní Palovou. Kurz byl velmi dobře připravený a velmi mě posunul jak prakticky aplikovat autopatii v praxi. 

Děkuji paní Palová a přeji hodně štěstí v dalším učení

Dagmar
Kurz autopatie p. Paľovej hodnotím veľmi pozitívne a som rada, že som sa ho zúčastnila. Rozšírila som si vedomosti a dozvedela novinky, hlavne čo sa týka covidového nebezpečenstva. Aj keď autopatiou už nejaký čas praktikujem, vždy sa mám čo učiť. Dostali sme niekoľko bonusov vo forme tabuliek, ktoré sú veľmi praktické a priehľadné a nápomocné pri stanovení presnej potencie, spôsobu podania a liečby. Môžem len odporúčať začiatočníkom, ale aj pokročilým. Ďakujem.

Gabriela
Dobrý deň p. Paľová,
ďakujem za e-mail a materiály. Kurz Techniky autopatie hodnotím na výbornú!

Pre mňa bol jeho prínos hlavne v tom, že som získala praktický návod, ako urobiť "svoje vyšetrenie" tak, aby som získala prehľadný výstup, ktorý môžem postupom času vyhodnocovať. Veľmi oceňujem, že mám "pracovný zošit" na vyšetrenie, zdravotnú históriu, autopatický denník. Veľké plus za ukážku montáže filtra na vodu.

Páčila sa mi príjemná neformálna atmostéra, dostatok časového priestoru. Dobre mi padla aj debata o aktuálnej covidovej téme. Tiež kladne hodnotím prítomnosť ďalšieho poradcu.

Oproti už absolvovanému kurzu plusom tohto kurzu bola prehľadná a pútavá prezentácia, ktorú ste nám aj dala k dispozícii a môžem sa k nej vrátiť v prípade potreby. Nepotrebovala som si robiť veľké poznámky, keďže som vedela, že materiály dostaneme a viac som sa mohla sústrediť na výklad.

Začiatočníkom by som ho odporúčala, pretože predvádzate názorné ukážky hneď, neodkazujete na videonávody na stránke autopatie. Tieto sú tiež skvelé, ja som sa preparát naučila pripravovať podľa nich. Ale tým, že ste to názorne predviedla, človek, ktorý to ešte nerobil, je v obraze a vie ako na to. Aj keď už asi rozumiem, prečo to prednášajúci na prvom kurze, kde som bola, neukazoval. Vysvetlila ste to, že už aj malá ukážka má na človeka dopad. Čo by sa dalo zlepšiť neviem, mne nič nechýbalo.

Za kurz veľmi pekne ďakujem, ďakujem aj za skupinu na fb a za možnosť pripojiť sa na stretnutie na zoome. Prajem Vám hlavne pevné zdravie, nech sa Vám dobre darí v osobnom i pracovnom živote!

Daniela
S autopatiou som sa stretla pred dvoma rokmi, no neaplikovala ju. Nemala som istotu, či neurobím niečo zle. Veľmi ma potešilo, ked vznikol tento 3- dňový kurz. Každej oblasti sme mali čas sa venovať dostatočne dlho a vysvetliť všetky techniky a postupy dopodrobna.

Pri vypracovavaní malých domácich úloh, vznikol priestor na otázky, na ktoré som dostala odpoveď aj od iných skúsených terapeutov, ktorí boli prizvaní. Prezentácia je vypracovaná tak prehľadne, ako ,,ťahák'", keď sa do nej pozriem, hneď mi je všetko jasné.

Vrelo odporúčam takýto kurz hlavne začiatočníkom, budete vedieť autopatiu používať v praxi a to je najdôležitejšie🙂

Renáta

Milá Alenka, ešte raz ďakujem, že som sa mohla zúčastniť toho Vášho kurzu. Ako človek pracujúci v laboratóriu mám po ňom dobrý pocit ,,vecí,, uložených v poličke tak, že ich tam vždy znova nájdem.
Kurz Techniky autopatie hodnotím veľmi pozitívne. Oceňujem: 

1. názorne ukážky prípravy jednotlivých druhov AP čo podľa hesla ,,lepšie raz vidieť, ako 2x počuť ,,podporí zapamätanie si prezentovaných informácii.

2. stručný, zrozumiteľný výklad, použitie kresieb, grafov, tabuliek s farebným prevedením ,

3. zdieľanie vlastných skúseností lektorky čo prispieva k hodnovernosti prezentovanej metódy.

Osobne by som kurz Techniky AP doporučila absolvovať ako predprípravu na kurzy I.,II.,III., kde na takéto informácie z pochopiteľných dôvodov nie je priestor .

Návrhy:
Účasť poradcov na týchto troch stretnutiach bola veľmi zaujímavá (pán Vladimír je ,,macher,,), ale ak by som sa mala vžiť do kože úplného začiatočníka - len by ma to zneistilo, vyvolalo kopu otázok, na ktoré by som mala dostať odpoveď až na kurzoch I.,II.,III..... Začiatočník by mal: vedieť čo to je AP, prečo to funguje, čo mi k tomu treba, ako to urobím a ako zistím, že to funguje. Priestor pre poradcu by som nechala ,,mimo tohto kurzu,,-napríklad na čas , keď sa stretávate v nedeľu..(môj názor). Tak by ostalo viac času na Vaše kontrolné otázky smerom k nám, či sme pochopili o čom ste rozprávali- vy by ste mali spätnú väzbu. Možno by ste nás mali stopnúť, keď sa debata (často aj zaujímavá) odkloní od témy autopatie- nie všetci sú homeopati, lekári, biológovia... aby ostatní nemali pocit, že sú mimo. Teda držať sa výlučne témy autopatie.

Budem rada, ak mi pošlete informácie o pripravovaných aktivitách. Prajem Vám veľa tvorivých nápadov a spokojných účastníkov kurzov, z ktorých cítiť Váš úprimný záujem a hlavne nadšenie pre vec. :)

Elena
Ďakujem za kurz. 
Pre mna objavenie AP je nova informacia o sposobe ako si sam sebe pomoct. Kurz mi priniesol ludsky a odborne podane informacie v kombinacii s technickymi tabulkovymi, grafickymi ilustraciami. Ukazky realizovania jednotlivych druhov AP boli zrozumitelne. Emailom sprostredkovane pisomne podklady a odkazy na linky su velmi prakticke a uzitocne.

Pristup lektorky bol otvoreny diskusii. V mojom pripade ked som zmeskla tretiu cast, lektorka bola ochotna venovat sa v nahradnom termine. Pocitujem vdacnost.

Kurz Techniky Autopatie 6.3.2021

Anna
Pani Ing. Paľová, vaše snahy o rozšírenie tejto alternatívnej metódy liečby, ktorá je podobná homeopatii, ale je presnejšia-akoby "šitá na mieru" možno len chváliť a vysoko oceňovať. Najmä teraz, v dobe pandémie sú veľmi potrebné prírodné spôsoby liečby. Postkovidových poškodení je a bude veľmi veľa. Čo s nimi? Aj autopatia je jedna z možností. Každý začiatok je viac menej ťažký, preto tento kurz vrelo odporúčam ľuďom, ktorých zaujíma alternatívna medicína a chcú ešte pracovať. Zdravotnícke vzdelanie nie je podmienkou, aj keď je výhodou. Chvíľu to potrvá, kým si osvojíte základné princípy liečby, ale potom to už bude veľmi zaujímavé a stále sa budete mať o koho oprieť a poradiť sa v ťažkých a nejasných prípadoch. 

Daniela

Milá Alenka, som nesmierne rada, že som sa kurzu autopatie zúčastnila. Všetky tri stretnutia boli veľmi príjemné, pohodové. Obsah kurzu je rozsiahly, prehľadný, zrozumiteľný a veľmi dobre Tebou podaný. Páčilo sa mi, ako si prakticky vstupovala a názornými ukážkami dopĺňala všetky informácie. Od prvého stretnutia aplikujem autopatiu na sebe, pozorujem, experimentujem.

Ďalej som veľmi rada, že môžem odporúčať tento alternatívny prístup svojim známym, rodine a priateľom. Som vďačná, že som mohla pomôcť mojej priateľke, ktorú som na kurz pozvala. Odporúčam účasť na kurze, lebo až tieto komplexné a ucelené informácie prinesú vhľad do autopatie... praktický vstup pri každej téme nesmierne obohacuje a motivuje k využívaniu techník autopatie.

Ešte raz ďakujem a prajem veľa spokojných účastníkov kurzu autopatie.

Danka

Kurz autopatie s Alenkou bol veľmi zaujímavý. Kedže sama pracujem ako školiteľka viem, čo to obnáša pripraviť si školenie, ktoré je na vysokej profesionálnej úrovni a zároveň aj zrozumiteľné a zaujimavé. Alenka ma predvedčila svojou profesionalitou, ale aj ľudským prístupom. Školenie malo svoju štruktúru, obsah kurzu bol vizuálne podporovaný a všetky postupy boli nielen vysvetlené, ale aj názorne ukázané. Počas kurzu boli pozvaní aj odborníci, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti. Asi takto to vyzerá, keď sa spojí povolanie s poslaním.

Ešte raz srdečná vďaka Alenka. Autopatia sa stala súčasťou môjho života.

Marta

Dobry den, pani Palova, dakujem Vam velmi pekne za certifikat aj za prilezitost zucastnit sa Vasho kurzu. Pomohlo mi to trochu zvolnit a pozastavit sa, lebo aj napriek pandemii som stale znacne pracovne vytazena. Uz dlhodobejsie sa snazim najst rovnovahu medzi pracovnym a sukromnym zivotom, zial, zatial sa mi to nedarilo. Verim, ze okrem uvedomia si tycho skutocnosti a "standardnych" krokov k dosiahnutiu daneho ciela mi bude velmi dobrym pomocnikom aj autopatia; a to v znacnom rozsahu !!! Nakolko nielen zlepsi moj zdravotny stav, ale dufam, ze prinesie aj harmoniu do mojho zivota. Prve vysledky sa uz pomaly ukazuju. V kazdom pripade si to po tych mnohych narocnych rokoch mojho zivota uz konecne zasluzim. Zelam aj Vam vela zdravia, spokojnosti, vnutornej harmonie a mnoho uspechov na Vasej ceste za vysnivanym cielom ! S vdakou a uctou

Ján

Ako absolvent kurzov I.a II. z dielne p. Čehovskeho mozem povedat ze 3.dielny kurz Alenky Paľovej v nicom nezaostava. Absolvent kurzu najprv pochopi zmysel autopatie a najmä v com spociva jej vplyv na celu osobnost cloveka. Svojim obsahom podava mnozstvo informacii a clovek po jeho absolvovani moze zacat s praktizovanim autopatie, dozvie sa pri akych vsemoznych problemoch ju mozno pouzit spolu aj s frekvenciou podavania a najma z akej informacie preparat vyrobit. Kurz je zrozumitelny aj pre laika ale informaciami je obohacujuci aj pre toho kto uz ma urcite skusenosti. Dakujem este raz, vyborne...  

Ivana

Kurz autopatie ma veľmi oslovil, prišla som s ňou do kontaktu už aj pred kurzom, no až po kurze som to pochopila a začala to robiť správne. Výsledky sa dostavili v podstate okamžite, teraz sa snažím ísť viac do hĺbky. Rozsah kurzu bol dostatočný, objasnil mi aj oblasti, ktoré mi z knižky neboli jasné. Veľmi sa páčili konkrétne príklady, aj osobná skúsenosť lektorky. Kurz je vhodný aj pre úplných laikov, pre ľudí, ktorý si ani nevedia predstaviť, že by sa liečili samy a už vôbec nie, že by tým vedeli pomôcť aj svojim blízkym. No už po prvom kurze to vedieť budú. Za mňa môžem napísať, že by som to odporúčala úplne každému, zvlášť v týchto časoch :)