Živá knižnica - príbehy ľudí, ktorým autopatia zmenila život

"Žiaden príbeh úspešnej liečby autopatiou by nemal zostať zabudnutý.
Môže inšpirovať, motivovať, môže pomôcť zachrániť život."

Napíšte nám aj Vy svoj príbeh!

Milí priatelia autopatie,

väčšina z vás už má vlastné skúsenosti s autopatiou. Zažili ste na vlastnej koži jej blahodárne účinky, ale aj vrtochy, kedy ste si nevedeli poradiť ako ďalej, nerozumeli ste, čo sa s vami deje. Pokiaľ ste vytrvali, máte už nenahraditeľnú skúsenosť a viete poradiť iným ako postupovať. Stali sa z vás živí poslovia dobrých správ o autopatii, živí propagátori, ktorí šíria túto myšlienku z ucha do ucha, pomaličky medzi tých, na ktorých vám najviac záleží.

Poznaním tejto metódy a po okúsení jej účinku máte určite silnú potrebu pomôcť čo najväčšiemu množstvu ľudí okolo seba. S nadšením sa pustíte do vysvetľovania a zrazu narazíte na nepochopenie, nevôľu, odpor. Na predsudky, iné presvedčenie, inú vieru... Ste prekvapení i sklamaní. Ľudia však majú rôzny pohľad na svet a my ho často nedokážeme tak rýchlo zmeniť.

Ale ono to ide, len musíme vedieť ako. Ten najsilnejší nástroj je príbeh. Živý príbeh.

V prvom rade ten váš, váš príklad, vaše výsledky.

V druhom rade čas. Niekedy treba ľuďom dovoliť nechať si čas na vstrebanie, pochopenie novej informácie.

Nabúrať niekomu zo dňa na deň presvedčenie, ktorého sa celý život drží, možno ani nie je zdravé. Preto je treba podať krátku informáciu, a potom človeka nechať tak, netlačiť, nečakať okamžite odpoveď, byť nekonečne trpezlivý a chápavý.

Až príde čas oni si na vás spomenú. Aj keď je ťažké dívať sa nečinne na ich utrpenie.

A čo je tretí silný nástroj? Pamätáte si, ako ste odchádzali nadšení z prvého kurzu pána Čehovského? Viete čím to bolo? Kým vám vysvetľoval, prečo to funguje ako sa to robí, tak to bolo fajn. Ale keď vám začal rozprávať a púšťať na videu živé príbehy ľudí zo svojej poradenskej praxe, ktorým pomohol, a boli to desiatky príbehov o tom, ako sa ľudia dostali zo všeobecne nevyliečiteľných chorôb, vtedy zavládlo v sále všeobecné nadšenie a veľká nádej i ochota ísť do toho.

Lenže kde zohnať toľko pozitívnych príbehov keď začínate? Väčšinou nemáte ukončený ešte ani ten váš, a keďže prechádzate reverznými symptómami, tak nie ste veru ani príliš uveriteľní, keď stále kýchate, kašlete a beháte na toaletu :). Výsledky, reálne pozitívne výsledky, evidentnú zmenu chcú vidieť vaši poslucháči. Najradšej zázrak, hoci ak sa naozaj udeje, aj tak vám niekedy neuveria. :)

A tak mi napadlo: 

"POĎME SI NAVZÁJOM POMÔCŤ." 

Zozbierajme naše živé príbehy. Príbehy ľudí, ktorí praktizujú autopatiu na Slovensku. Stretnime sa a vyrozprávajme si ich navzájom. A zvečnime ich v knihe. 

Pozývam Vás k napísaniu skutočnej knihy. Váš príbeh a príbehy vašich priateľov sa stanú jednou kapitolkou v prvej slovenskej knihe o autopatii. Váš pravdivý príbeh pomôže ďalším ľuďom vyvarovať sa chýb v autopatii, ale hlavne pomôže prekonať prvotnú nedôveru k metóde, spôsobenej nevedomosťou a nedostatkom informácií.

Kniha "Živá knižnica - príbehy ľudí, ktorým autopatia zmenila život" sa stane súčasťou archívu Matice slovenskej, Slovenskej národnej knižnice a ďalších desiatich knižníc, v ktorých sa archivujú povinné výtlačky kníh.

Bojíte sa, že neviete písať? S tým si nerobte starosti!  

Napíšte váš príbeh pravdivo. Fakty. Tak ako viete. Tak ako sa udiali. Váš text vezme do rúk spisovateľka Jana Krajčovičová z Vydavateľstva Antre, mimochodom tiež absolventka kurzov a šíriteľka autopatie, ktorá váš príbeh preštylizuje do jednotnej formy knihy a do populárneho čitateľského štýlu. Prípadne, ak by jej nebolo niečo jasné, položí vám doplňujúce otázky. Preto, prosím, uveďte spätný písomný kontakt na vás. Konečnú verziu textu vám pošleme na autorizáciu.

Zdravotný stav sú citlivé informácie, a preto chceme príbehy uverejňovať anonymne s vymysleným menom, bez možnosti identifikácie o koho ide. Netreba preto udávať konkrétne mestá, mená ani názvy firiem a pod. 

V závere knihy, v časti poďakovanie autorom príbehov, uvedieme vaše meno a priezvisko, ak s tým budete súhlasiť a budete sa môcť známym pochváliť, že aj vy ste prispeli svojim príbehom alebo príbehom ľudí, ktorých ste liečili. Ak si budete želať ostať v anonymite, vaše meno neuvedieme.

Tak čo poviete? Napíšeme prvú slovenskú knihu o autopatii? 

Každý z vás, kto pošle príspevok dostane jeden výtlačok knihy zdarma. Kniha bude v predaji na všetkých seminároch autopatie a na internetovom eshope Alternativa.cz, Antreshop.sk a Martinus.sk. Ako poďakovanie vás pozývame zdarma na nové podujatie Autopatickú kaviareň 10. augusta 2019 v Nitre. 

Čo je najdôležitejšie?

Píšte pravdivo, prosím! Nič neprikrášľujte! Píšte fakty, ktoré sa stali, s pocitmi, ktoré ste cítili, výsledky, ktoré ste doteraz dosiahli. Nevadí, že ešte nie ste na konci liečby, aj váš súčasný pokrok môže niekoho inšpirovať a niekomu pomôcť sa zorientovať. K listu prikladám aj pomocné otázky, ale neodpovedajte na ne ako na anketu, len sa inšpirujte, čo by nemalo vo vašom príbehu chýbať. Vaše kazuistiky sa zároveň stanú študijným materiálom pre pána Čehovského, ktorý dáva dokopy metodiku autopatie.

Termín odovzdania - 31. júla

Knihu by sme radi dali do tlače už v auguste tak, aby sme ju mohli dať do rúk nováčikom 7.9. na kurze v Bratislave. Preto ich potrebujeme čím skôr dodať spisovateľke.

A tak sa pustite do prázdninového písania, vytiahnite svoje vzácne notesy s poznámkami a napíšte svoj príbeh autopatie! A pošlite ho do 31. júla 2019 na emailovú adresu vydavatelstvo@antre.sk alebo na adresu Alena Paľová, Vydavateľstvo Antre, Záhradnícka 6330/43, 92901 Dunajská Streda alebo ho priložte k formuláru na konci tejto stránky. V emaili uveďte súhlas so spracovaním vášho príbehu a súhlas alebo nesúhlas s uvedením v poďakovaní knihy.

Stretávka účastníkov kurzov autopatie 10. 8. 2019 v Agroinštitúte Nitra od 9. do 13. h

Váš príbeh nebude len v knihe, budete ho môcť aj naživo vyrozprávať ostatným autorom príbehov a účastníkom našich kurzov. Ak máte priateľov, ktorí sú naklonení autopatii, môžete zobrať aj ich. Už viackrát ste mi spomínali a sama mám tú potrebu, že je veľmi podnetné stretnúť sa s niekým, kto tiež používa autopatiu, vymeniť si skúsenosti, poradiť si navzájom. Na kurzoch je toho času veľmi málo a preto som sa rozhodla zorganizovať osobitnú stretávku účastníkov kurzu, kde si urobíme zoznamku a budeme sa rozprávať v malých skupinkách po 4-6 pri kávičke, čaji tak, aby každý mal priestor na rozprávanie, ale aj otázky. Ak sa vám tieto stretávky budú páčiť, budeme ich organizovať 2 x ročne, pretože vidím ako je dôležité byť v kontakte s niekým, kto má podobné skúsenosti aj starosti.

Pre autorov, ktorí nám prispejú do knihy, bude účasť na tomto stretnutí zdarma, pre ostatných 20 Eur (z poplatku uhradíme náklady na prenájom a občerstvenie). Bude to aj posledný termín na odovzdanie príbehu do knihy. Bude tam možné zakúpiť aj lahvičky.

Teším sa na vaše príspevky a verím, že nám pomôžete napísať túto živú knihu. Bez vás to nepôjde. Každý príbeh je dôležitý. Každý z vás je dôležitý v našej knihe.

Tak zoberte do rúk pero a želám príjemné písanie. Teším sa na príjemné čítanie :)

S pozdravom a úsmevom

Alena Paľová

organizátorka kurzov Autopatie

Príspevok do knihy

Vyplňte všetky potrebné údaje a priložte textový súbor s vašim príspevkom. Ak sa vám to nepodarí, pošlite ho emailom na email: vydavatelstvo@antre.sk. Vaše meno a priezvisko slúži len na našu komunikáciu, príbehy budú uverejnené anonymne s vymysleným menom.