Autopatia prakticky krok za krokom

prezenčný kurz s osobným poradenstvom

Termín dohodou, po prihlásení dostatočného počtu záujemcov

Lektori kurzu: 

Ing. Vladimír Galba - profesionálny terapeut, autopatický poradca, lektor - www.raterapia.sk
Ing. Alena Paľová - lektorka, organizátorka kurzov Autopatie na Slovensku, autopatická poradkyňa

Termíny:  

1. časť: v sobotu 17. 2. 2024. 2. časť: v sobotu 9.3.2024, 3. časť: v apríli, termín dohodou s účastníkmi

Čas kurzu: Prezentácia 8.30 h. Kurz 9.00 - 17.00 h. Obedná prestávka 12.30 - 14.00

Miesto konania: Akadémia pozitívneho života, Peterská 8, 821 03 Bratislava. Parkovné zdarma.

Cena:

 • Cena jedného modulu je 60 €/deň, spolu 180 €. Platba je možná pred každou časťou osobitne. 

 • Zvýhodnená cena 160 € - AK SA PRIHLÁSITE na všetky 3 moduly naraz a uhradíte kurz do 12.2.2024. Úhradu možete zrealizovať naraz 160 € alebo po jednotlivých častiach nasledovne
  60 € do 12.2.2024, 50 € do 1.3.2024, 50 € do 10.4.2024.

Uzávierka prihlášok: pondelok 12. februára 2024

Organizačné zabezpečenie: Ing. Alena Paľová - ANTRE SK, palova@antre.sk, +421 905 562 910

Počuli ste už o Autopatii?

Autopatia je metóda celkového pozitívneho ovplyvňovania ľudského organizmu, ktorá vyrástla na základoch homeopatie Samuela Hahnemanna a jeho nasledovníkov.

V klasickej homeopatii je choroba chápaná ako porucha centrálneho riadiaceho systému človeka, porucha vibrácie jeho "vitálnej sily". Tá vedie k nedokonalej organizácii, disharmónii a chorobe. Stačí opraviť príčinu v jemnohmotnej riadiacej sfére, navrátiť pôvodné zdravé vibrácie, pôvodný frekvenčný vzor a ona sama nastolí poriadok, organizáciu a návrat ku zdraviu.

Autopatia patrí do systému informačnej liečby. Na rozdiel od homeopatie, ktorá hľadá liek čo najpodobnejší psycho-telesnému stavu daného človeka v živej i neživej prírode, autopatia používa liek vlastný tomuto stavu. Jeho zdroj totiž pochádza priamo z liečeného človeka. Je možné použiť telesnú informáciu – slinu, dych, ale tiež pránu – teda našu vlastnú životnú silu. Homeopatickým spôsobom napotencovaná telesná informácia dokáže na základe princípu rezonancie "opraviť frekvenciu našej "vitálnej sily".

Autopatia nelieči choroby, ale prinavracia zdravie a zlepšuje životný pocit, podľa individuálnych možností každého človeka.

Základom štúdia autopatie sú tri šesťhodinové prezenčné kurzy I., II, III. Na kurze získate informácie potrebné pre bežné praktikovanie u seba samého a u iných ľudí /klientov/.

Autopatia má skutočne silné liečebné pôsobenie. 

Veď je to to Vaše pravé "konštitučné homeopatikum".

Čo sa naučíte na kurze

 • Naučíte sa na praktických ukážkach techniky autopatie.
 • Spoznať tri parametre liečby – potencia, spôsob podania, častosť podávania.
 • Naučíte sa rozpoznávať ako zistiť či autopatia funguje.
 • Naučíte sa ako sledovať prípad, kedy navyšovať potenciu, kedy znižovať.
 • Stanovenie vyšetrenia, odobranie a analýza vstupných údajov o stave.
 • Vedenie prípadu, kontrolne vyšetrenie.
 • Zákonitosti vývoja celostnej liečby.
 • Skúsenosti na základe prípadov z praxe /kazuistík/.
 • Chyby, ktorým je treba sa vyhnúť.

Lektori kurzu

Ing. Vladimír Galba - Poradca. Terapeut. Lektor. 

 • Od roku 2013 praktizujem Autopatiu ako poradca Autopatie. 
 • Od roku 2011 praktizujem Regresnú terapiu ako Regresný terapeut. 
 • Od roku 2017 praktizujem Fyzikálnu cievnu terapiu Bemer ako partner Bemer.  Viac sa dozviete na https://www.raterapia.sk/o-mne/
 • Zúčastňoval som sa všetkých kurzov Autopatie u zakladateľov Jiřího Čehovského i Jána Matyáša. Svoje kazuistiky ako poradca som prezentovával aj na kurzoch autopatie na Slovensku v r. 2019 - 2020. 
 • Každoročne prezentujem svoj príspevok na Konferencii Autopatie v Prahe 2020, 2021, 2022, 2023 . 

Ing. Alena Paľová - lektorka, organizátorka kurzov Autopatie na Slovensku, autopatická poradkyňa 

 • Autopatiu používam 5 rokov. Prvýkrát v januári v roku 2018. Nadchla ma.
 • V rokoch 2018 - 2020 som organizovala kurzy Autopatie na Slovensku so zakladateľom autopatie Jiřím Čehovským. Školení sa zúčastnilo 440 ľudí a na Slovensku vtedy pribudlo 22 nových autopatických poradcov. 
 • V máji v roku 2019 som sa stala prvým Autopatickým poradcom v Nitre.
 • Počas pandémie 2020 som vytvorila a viedla online kurz Techniky autopatie a zorganizovala 40 online diskusných stretnutí pre používateľov autopatie.
 • Prednášala som na Konferencii Autopatie 2020 a 2021

"Prešla som cestu od úplného začiatočníka, cez nadšeného šíriteľa, po autopatického poradcu. Prečítala som všetky knihy a vypočula si všetky existujúce CD z kurzov a konferencií viac než 120 h. Bola som ako účastníčka i ako organizátorka na všetkých kurzoch Jiřího Čehovského aj niekoľkokrát. Mám v hlave veľa informácií, ktoré by som vám rada odovzdala. A keďže som povolaním lektorka mám túžbu ľudí v autopatii vzdelávať, pripravovať názorné prezentácie, pracovné materiály i robiť ukážky, tak, aby ste boli samostatní. Spolu s Vladkom Galbom, ktorý má bohaté skúsenosti ako dlhoročný poradca i terapeut Vám chceme spolu ponúknuť veľmi hodnotný kurz, v ktorom využijeme silné stránky každého z nás.

"Autopatia je metóda, ktorá ma očarila, pretože je univerzálna, pre mňa jednoduchá a rýchlo dostupná. Vyriešila som si ňou svoje zdravotné problémy, liečila svoje mačky, zmenila mi osobný život a k lekárovi od tej doby viacmenej nechodím - rada vám v kurze odovzdám hlavne vlastné skúsenosti"

Prečo sme sa rozhodli vytvoriť tento kurz?

Autopatia je skvelá metóda, môže zmierniť utrpenie mnohých ľudí, napriek tomu, že o nej existuje skvelá kniha Autopatická svépomoc a online prednášky od zakladateľa Jirka Čehovského, chýba v tomto vzdelávacom procese pre začiatočníkov praktický workshop - živý praktický kurz v malej skupinke ľudí. 

Nič nedokáže nahradiť živé stretnutie ľudí, názornú ukážku, vyskúšanie si metódy, možnosť diskusie, možnosť pýtať sa a dostávať odpovede od skúseného poradcu. Odísť z kurzu s tým, že máte úplne jasno čo robiť - ktorú metódu, akú potenciu, ako často podávať. A potom prísť na ďalšiu časť kurzu, vyrozprávať čo ste pri praktizovaní autopatie zažili a dostať spätnú väzbu od poradcu s vysvetlením, čo to znamená. A zároveň umožniť komunikáciu a vzájomné zdieľanie skúseností medzi účastníkmi. Možnosť spoznať a zostať v kontakte s ľuďmi, ktorí vás podporia v tejto metóde. 

Práve to by sme Vám chceli týmto kurzom umožniť.

Špecifiká a výhody praktického kurzu

Malá skupina max 20 osôbV malej skupine je väčší priestor na diskusiu, ľudia sú si bližší, viac otvorenejší a v tejto atmosfére bezpečia sa človeku lepšie učí.

2 lektori väčšia dynamika kurzuKým jeden lektor bude viesť kurz, druhý bude pomáhať účastníkom pri riešení úloh. Kurz nebude monotónny. Taktiež vzniká priestor na prípadné individuálne konzultácie s poradcom pri komplikovaných prípadoch.

2 autopatickí poradcoviaZámerom kurzu je, aby ste po prvom stretnutí odišli s presným návodom na najbližší mesiac. Druhé stretnutie bude kontrolné, vzájomne si zazdieľate skúsenosti. Budeme sa učiť na živých príkladoch, nebudete mať poznatok len z vlastnej skúsenosti, ale aj z cudzích.

Každý účastník si vyskúša prácu s lahvičkou a horákom pod dozorom poradcuKaždý dostane do rúk lahvičku a vyskúšate si ako sa pripravujú jednotlivé preparáty. Pod dozorom poradcu. Budete si doma potom istejší, keď rozbalíte svoju prvú lahvičku

 

Vzájomná inšpirácia skupinyVzájomné zdieľanie skúseností je veľmi cenná skúsenosť pre ostatných. Môžete si porovnávať svoje pocity a skúsenosti pri používaní autopatie a jeden od druhého sa učiť. A navyše s odborným komentárom poradcu ku každému vyjadreniu.

Obojsmerná komunikácia - viac možností pýtať saMenší počet účastníkov, tréningová forma kurzu nám dávajú viac možností, aby ste sa spýtali čomu nerozumiete a pýtali sa dovtedy, kým to nepochopíte. To sa dá len vo vzájomnom rozhovore s očí do očí. Prednáška a online priestor to neumožňuje.

Odborná spätná väzbaNa každú vašu otázku dostanete odpoveď od skúseného poradcu.

Odídete domov so stanovenou potenciou, spôsobom podania, častosťou podávania  Našou snahou je, aby ste boli samostatní a pomôžeme vám proces na začiatku práce s autopatiou urýchliť a robiť ju správnejšie, bez chýb.

Nové priateľstvá - neostanete v tom samiNa samoliečbe autopatiou je ťažké, že málo ľudí vo vašom okolí vám bude podporou a preto možnosť vymeniť si kontakty s ľuďmi, ktorí sú vám sympatickí, bude veľkým prínosom pri pokračovaní v používaní autopatie

Pracovný zošit - krok za krokomDostanete veľa praktických návodov ako si písať autopatický denník, zdravotnú históriu, schody zdravia, autopatický kalendár, návod ako zistiť či autopatia funguje a tiež všetky návody prípravy autopatie v písomnej podobe.

Schopnosť rozpoznávať kedy autopatia funguje Snahou celého kurzu je zvýšiť vašu schopnosť rozpoznávať kedy autopatia funguje. Dáme vám návod, ktoré oblasti si všímať a zároveň sa budete navzájom inšpirovať svojimi skúsenosťami.

Osvedčenie o absolvovaní kurzu

Obsah kurzu

1. deň - sobota 17. februára 2024

1. Autopatia zo sliny a dychu

 • Čo je autopatia?
 • Schody zdravia - ako postupujú naše choroby v živote
 • Autopatický rozhovor - čo všetko si potrebujete zapísať predtým, než začnete. - spoločnými silami vytvoríme váš vlastný vstupný zápis a vašu vlastnú zdravotnú históriu.
 • Sledovanie prípadu - Autopatický zápisník. Ako budete vedieť, že autopatia funguje? Čo si an sebe všímať a čo je rozhodujúce.
 • Ukážka prípravy autopatie z dychu a sliny – nevarený dych, varený dych, nevarená slina, varená slina. Praktickú prácu s lahvičkou i horákom si vyskúšate aj vy.
 • Voda vhodná na autopatiu - akú potrebujete? Praktické rady a odporúčania, zodpovedanie na všetky vaše otázky a nejasnosti ohľadne vody
 • Horák vhodný na autopatiu - aký horák, kde ho kúpite, ako ho naplniť plynom
 • Filtre na vodu - ako namontovať filter na vodu, vhodné filtre na vodu, kontakty

 • Tri parametre liečby - potencia, spôsob podania, častosť podávania
 1. Čo znamená stanoviť potenciu?

  Stanovenie vlastnej vitality a potencie. Koľko litrov vody je pre vás najvhodnejších?

 2. Častosť podávania - ako často podávať liečivý autopatický preparát? Najčastejšie modely podávania na začiatku - kalendár podávania.
 3. Spôsoby prípravy autopatického preparátu. Podrobný popis spôsobov prípravy. Praktické ukážky naživo, odpovede na vaše otázky. Ktorý spôsob použijeme na aký zdravotný problém – Rozoberieme na príkladoch – kazuistiky.
 4. Stanovenie 3 parametrov autopatickej liečby pre každého účastníka pod dohľadom poradcu.

2. deň - sobota 9. marca 2024

2. Autopatia z prány

Spätná väzba od každého účastníka - ako sa vám darí s autopatiou, vzájomné porovnania osobných skúseností a pocitov, otázky a usmernenia poradcov ako pokračovať
 • Spôsoby prípravy autopatického preparátu.
 • Fázy choroby. Zákonitosti vzniku a priebehu psychosomatických chorôb - graf
 • Heringove zákony liečby - čo sa s vami bude diať po podaní autopatie.

Čo je prána – prečo je prána základom všetkého živého

 • Ukážka prípravy autopatie z Prány: Prána 1, Prána 2, Prána 5.
 • Tréning aplikácie autopatie z Prány s modelom autopatickej lahvičky - vyskúšate si ju všetci, až kým vám to nebude zrejmé.

Zvolenie spôsobu prípravy – NS, VS, ND, VD, SDV, Prána /Rozoberieme na príkladoch – kazuistiky/

Zmena spôsobu prípravy – používané na chronické problémy z autopatickej lahvičky – praktické ukážky nasledujúcich spôsobov: Nevarená slina, Varená slina, Nevarený dych, Varený dych, Prána 5, Prána 2. Odpovede na všetky vaše otázky. /Rozoberanie na príkladoch - kazuistiky/

 • Vedenie kontrolného záznamu

Ako sledovať priebeh samoliečby? Kedy zvýšiť potenciu a kedy znížiť? Čo robiť keď autopatia prestane fungovať? Čo je reverzný symptóm? Čo je relaps? Čo zhoršenie?

3. deň - sobota v apríli 2024

3. Špecifické techniky autopatie

Spätná väzba od každého účastníka - ako sa vám darí s autopatiou, vzájomné porovnania osobných skúseností a pocitov, otázky a usmernenia poradcov ako pokračovať

 • Prvá pomoc Netradičné techniky autopatie na akútne problémy, očkovanie a núdzové riešenia (autopatia z vrchnáčika fľaše, autopatia z pohára, autopatia z liekovky, autopatia zo štamperlíka)
 • Špecifické techniky autopatie - pre bábätká, podávanie autopatie v nemocnici, autopatia pre inú osobu, pre ležiacu osobu, autopatia vo vani
 • Izopatia, autonosody - autopatia z hnisu, autopatia zo stolice, autopatia z moču, autopatia z čakier, z mobilného žiarenia a iné

Zvieratá - autopatia vhodná pre psov, mačky a iné zvieratá.

Rastliny - ako posilňovať imunitu rastlín pomocou autopatie.

 • Ako vieme, že autopatia funguje?
 • Preventívny význam opakovania Autopatie
 • Predĺženie podávania Autopatie
 • Možné chyby pri praktikovaní Autopatie

Organizačné zabezpečenie kurzu

Miesto konania: Akadémia pozitívneho života, Peterská 8, 821 03 Bratislava. Parkovné zdarma

Kapacita: Kurzu sa môže zúčastniť maximálne 20 účastníkov + 2 náhradníci. Prihlásiť sa môžete aj ako náhradník a najneskôr štvrtok pred kurzom vám dáme vedieť, či sa uvoľnilo nejaké miesto. O počte prihlásených účastníkov vás budeme informovať pod nadpisom Prihláška.

Parkovné: Pred budovou je možné parkovať zdarma, len je potrebné nájsť prázdne miesto na sídlisku. Nemáme vyhradené miesto na parkovanie. Je možné zaparkovať aj pri Lidli, ale pozor len 1. hodinu zdarma a potom je parkovné 2 €/h.

Prezentácia: Príďte medzi 8.30 - 8.50 h, aby sme mohli začať včas.

Začiatok kurzu: 9.00 h Koniec: 17.00 h

Občerstvenie: Káva, čaj, voda - neobmedzene a zdarma.

Obedy: Budeme mať v čase od 12.30 - 14.00 h. V okolí sa nachádzajú 3 reštaurácie a Lidl.

Reštaurácie v okolí: Carisimo - Podlučinského 5, Crazy pizza, Viliama Figuša Bystrého 2 
U Čerma - Seberíniho 14, Bratislava - Ružinov, Lidl, Gagarinova 16657

Bus: z autobusovej stanice je to 8 minút, ide sem Trolejbus č. 72 o 8:13, 8:23, 8:33, 8:43 vystúpite na zastávke Brodná pri Lidli alebo Gagarinova. 

Vlak: z hlavnej stanice je to 15 minút, ide sem Trolejbus č. 71 o 8:10, 8:20, 8:30 vystúpite na zastávke Brodná pri Lidli alebo Gagarinova.

Miesto konania kurzu:


Účastnícky poplatok 60 €/deň

Prihláška na kurz: uskutočníte pomocou nižšie uvedeného formulára a následne ho môžete uhradiť.
V prípade neúčasti Vám poplatok vrátime, ak nás budete informovať minimálne 2 dni pred kurzom (štvrtok), aby sme mohli informovať náhradníkov. 

Účastníkom kurzu sa stávate uhradením 60 € alebo 160 € poplatku na účet organizátora do 12.2.2024.

Názov účtu: ANTRE SK, s. r. o., Záhradnícka 6330/43, 92901 Dunajská Streda
Fiobanka 2400508566/8330, IBAN: SK1683300000002400508566, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
variabilný symbol kurzu: 172, konštantný symbol: 0308.
Do správy pre príjemcu určite uveďte svoje meno.

V prípade platby po častiach druhú časť 50 € uhraďte do 1.3.2024, tretiu časť 50 € do 10.4.2024.

Potvrdenie o prijatej platbe nebudeme zasielať, nemáme tak naprogramovaný web. Ak si to potrebujete preveriť, napíšte nám na email: alena.palova@gmail.com 
7 dní pred kurzom vás budeme mailom prípadne telefonicky kontaktovať, potvrdíme si účasť a pripomenieme vám termín kurzu :-), preto uveďte prosím v prihláške funkčný email a telefón.

Ďalšie informácie

Prineste si so sebou poznámkový blok, písacie potreby a občerstvenie. Káva, čaj a voda bude k dispozícii počas celého dňa. Obed si môžete zabezpečiť v blízkosti budovy, prípadne zobrať si ho so sebou, k dispozícii budeme mať kuchynku s rýchlovarnou kanvicou a riadom.

Autopatická nádobka a knihy o Autopatii

Na kurze si budete môcť zakúpiť Autopatickú nádobku za zvýhodnenú cenu 32 €, horáky 5 €, minutovníky 5 €, filter a tiež vzdelávacie knihy o Autopatii 10 €.

V prípade, že budete mať záujem o kúpu väčšieho množstva Autopatických nádobiek než 2 ks, napíšte nám do poznámky (nezáväzný počet, približne aké množstvo,) aby sme mali dosť pre každého. 

Prihláška na kurz

Vyplňte, prosím, všetky potrebné údaje. Zvýhodnená cena platí pri prihlásení na celý kurz. Uzávierka prihlášok je 12. februára 2024. Prihlásiť sa môžete na celý kurz alebo na jeho 1. časť. Po prihlásení, uhraďte, prosím, celý kurz alebo 1. deň kurzu do 12. februára 2024.

Aktuálny počet prihlásených účastníkov: